Aplinkos apsauga

Kelių medžiagų gamybos įmonė "KRUSZBET" S.A. rūpinasi gamtinės aplinkos apsauga. Gamindami agregatus ir surenkamuosius gaminius dedame visas pastangas, kad mūsų vykdoma veikla nedarytų neigiamos įtakos gamtinės aplinkos būklei.

Puikus pavyzdys – pasibaigus agregato eksploatacijai, tinkamas melioravimas atkuriant žemės naudingąją vertę, taip pat sklandžiai ir harmoningai atsižvelgiama į esamą teritorijos morfologiją, grunto atkūrimas, šlaitų stiprinimas.

Kelių medžiagų gamybos įmonė "KRUSZBET" S.A. yra įmonė, kuri rūpinasi mašinų ir įrenginių būkle, kuriuos naudoja savo veikloje, pakeisdama naudojamus įrenginius naujesniais ir ekologiškesniais.

Be to, siekiant kuo labiau sumažinti susidarančių atliekų kiekį, atliekamas jų atranka.

 

NAUJAS EKOBETONAS!!!

Kelių medžiagų gamybos įmonė KRUSZBET S.A. yra modernios technologijos, užtikrinančios aukščiausius kokybės ir ilgaamžiškumo standartus. Naujausias betoninių dangų pasiūlymas yra ekologiški sprendimai. Medžiagų modifikavimas ir naujoviškas požiūris į betono dizainą lėmė gamybą ir rinkodarą 2017 m. betoninės grindinio akmenys, kurių pagrindinis uždavinys – išvalyti orą nuo kenksmingų azoto junginių (NOx).

Kitas orą valančių dangų kūrimo etapas tapo ekologiškas betonas, dažniausiai naudojamas keliams, manevravimo kiemams, šaligatviams, dviračių takams ir architektūrinio betono gamybai, t.y. visur, kur turime palyginti didelį saulės spindulių veikiamą paviršių.

Gamybos procese naudojamas specialus cementas, kurio sudėtyje yra titano oksido (TiO2-titano oksidas, naudojamas, inter alia, kosmetikos ir dažų gamyboje), leidžia valyti orą fotokatalitinės reakcijos būdu. Pagrindinį vaidmenį šiame procese atlieka UV spinduliuotė, „pasiekiama“ net ir apsiniaukusiu oru, reakcijos metu išsiskiria aktyvusis deguonis, kuris neutralizuoja azoto oksidus iš užteršto oro. Susidarę jonai nėra pavojingi sveikatai – kartu su kalcio hidroksidu jie sudaro druskas, kurias vėliau nuplauna lietus.

Kitas titano oksidu praturtintų paviršių privalumas yra savaiminis išsivalymas. Dėl paviršiaus superhidrofobiškumo kritulių vanduo patenka po neorganinių dėmių paviršiumi, efektyviai nuplėšdamas jas nuo trinkelių, grindinio plokščių ar betoninių važiuojamųjų dalių paviršiaus. Negana to, tyrimo metu buvo pastebėtos ir kitos aplinkai nekenksmingos reakcijos, tokios kaip sieros junginių ir nemalonaus organinės kilmės kvapo sumažėjimas.

Žodžiu, ekologiškas betonas turi būti naudojamas visur, kur norime kvėpuoti švariu oru.