CCR – Cementuotas kelių betonas

CCR – Beton drogowy KRUSZBET – powstał jako odpowiedź firmy Kruszbet na zapotrzebowanie rynku lokalnego.
CCR – Cementuotas kelių betonas Cementbetonio kelių tiesimas (ang. CCR – Cement concrete road construction) – buvo sukurtas kaip Kruszbet įmonės atsakas į rinkos poreikius. Pabrangus asfaltbetonio dangai, gerokai išaugo kelių investicijų sąnaudos, todėl investuotojai ėmė ieškoti kitų sprendimų. Įmonės Kruszbet atsakas buvo dangų sukūrimas pagal valcuoto betono (CCR) technologiją. Užbaigus bandomąjį ruožą ir atlikus bandymus - technologija pritaikyta tiesiant nedidelio eismo sandėliavimo aikšteles ir savivaldybių kelius (KR-1, KR-2). Tuo pačiu metu buvo pradėti tobulinti taikomi sprendimai. Kitas tyrimo etapas – polimerbetonio technologijos sukūrimas, derinant valcuoto betono ir tradicinio (pilamo) betono privalumus. Taip buvo sukurtas betoninis CCR (cementbetonio kelias) - KRUSZBET kelių betonas, skirtas kelių tiesimui.

Neginčijami CCR betono pranašumai yra šie:
– ilgaamžiškumas – manoma, kad standartinis eksploatavimo laikotarpis yra mažiausiai 50 metų
– plastiškumas ir paprastas klojimas su rinkoje esančiais trinkelėmis
– bet kokios paviršiaus apdailos galimybė - tekstūravimas
– važiavimo greitis didesnis nei 50 km/h dėl tinkamos makrostruktūros
– didelis atsparumas dilimui
– didelis atsparumas cheminei agresijai
– gali būti naudojamas tiesiant kelius, kurių eismo intensyvumas KR-1, KR-2, KR-3, KR-4
– saugumas – nėra provėžų, trumpesnis stabdymo kelias, dangos šviesumas prisideda prie geresnio matomumo nepalankiomis oro sąlygomis
– gebėjimas nešti ekstremalius krovinius
– vasaros ir žiemos sezonu paviršiaus savybės nepasikeitė
– 100% perdirbamas, neturi jokio žalingo poveikio aplinkai
– ekonomiškumas – įrengimo sąnaudos mažesnės apie 20%, lyginant su keliais su bitumine danga
– trumpas vykdymo ir paleidimo laikas

Pagrindiniai CCR betono dangos pritaikymai:
1. Automobilių stovėjimo aikštelės ir manevravimo zonos (įskaitant MOP).
2. Terminalų ir sandėliavimo aikštelių bei paskirstymo centrų perkrovimas.
3. Didelės mechaninės apkrovos pramoniniai keliai ir aikštės.
4. Viešieji vietinės reikšmės keliai KR1-KR2 ir KR3-KR4
5. KR4-KR6 kelių techniniai, technologiniai ir priešgaisriniai keliai, automobilių stovėjimo vietos ir avarinės juostos.
6. Miško, pagalbinių, gyvenamųjų namų ir dviračių takai.

 

NAUJAS EKOBETONAS

UAB „KRUSZBET Lithuania“ yra modernios technologijos, užtikrinančios aukščiausius kokybės ir ilgaamžiškumo standartus. Naujausias betoninių dangų pasiūlymas yra ekologiški sprendimai. Medžiagų modifikavimas ir naujoviškas požiūris į betono dizainą lėmė gamybą ir rinkodarą betoninio grindinio akmenys, kurių pagrindinis uždavinys – išvalyti orą nuo kenksmingų azoto junginių (NOx).

Kitas orą valančių dangų kūrimo etapas tapo ekologiškas betonas, dažniausiai naudojamas keliams, manevravimo kiemams, šaligatviams, dviračių takams ir architektūrinio betono gamybai, t.y. visur, kur turime palyginti didelį saulės spindulių veikiamą paviršių.

Gamybos procese naudojamas specialus cementas, kurio sudėtyje yra titano oksido (TiO2-titano oksidas, naudojamas, inter alia, kosmetikos ir dažų gamyboje), leidžia valyti orą fotokatalitinės reakcijos būdu. Pagrindinį vaidmenį šiame procese atlieka UV spinduliuotė, „pasiekiama“ net ir apsiniaukusiu oru, reakcijos metu išsiskiria aktyvusis deguonis, kuris neutralizuoja azoto oksidus iš užteršto oro. Susidarę jonai nėra pavojingi sveikatai – kartu su kalcio hidroksidu jie sudaro druskas, kurias vėliau nuplauna lietus.

Kitas titano oksidu praturtintų paviršių privalumas yra savaiminis išsivalymas. Dėl paviršiaus superhidrofobiškumo kritulių vanduo patenka po neorganinių dėmių paviršiumi, efektyviai nuplėšdamas jas nuo trinkelių, grindinio plokščių ar betoninių važiuojamųjų dalių paviršiaus. Negana to, tyrimo metu buvo pastebėtos ir kitos aplinkai nekenksmingos reakcijos, tokios kaip sieros junginių ir nemalonaus organinės kilmės kvapo sumažėjimas.

Žodžiu, ekologiškas betonas turi būti naudojamas visur, kur norime kvėpuoti švariu oru.

 

Detali statybos darbų vykdymo ir priėmimo techninė specifikacija: Cemento betono danga, Kelio tiesimas, kurio eismo intensyvumas KR1 ÷ KR2 ir KR3 ÷ KR4

UAB „KRUSZBET Lithuania“

Betono mazgo vadovas
Pawel Wojteczek
Bendrauti: anglų, rusų, lenkų kalbomis
+37060297897; +48513665821;
email: p.wojteczek@kruszbet.com.pl

UAB „KRUSZBET Lithuania“

Betono mazgo dispečerė-apskaitininkė
Ingrida Čėplienė
Bendrauti: letuvių kalba
+37064607101; +37061271102
email: kruszbet.litwa@gmail.com