Volu suspaustas betonas

Įmonė UAB „Kruszbet Lithuania“ vietinių kelių ir sandėliavimo aikštelių dangai siūlo valcuoto betono technologiją.

Volu suspaustas betonas (ang. RCCRoller Compacted Concrete) tai optimalaus drėgnumo betono mišinys, panašus į natūralų dirvožemio drėgmę, klojamas ir sutankintas kelių darbų technika. Valcuoto betono gamybai naudojamos medžiagos kaip ir tradiciniame betone (užpildai, cementas ir vanduo), tačiau skirtingomis proporcijomis kaip ir įprastame betone. Cemento ir vandens kiekis sumažinamas iki minimumo, todėl vandens ir cemento santykis w/c yra žymiai mažesnis lyginant su įprastu betonu. Paklojus betono mišinį naudojant įprastinę kelių įrangą, mišinys sutankinamas vibraciniais volais, trinkelėmis, o po to kelių volais.

Tinkamai sutvarkyta, sutankinta ir prižiūrėta grįsta betono danga pasižymi stiprumu ir funkciniais parametrais, analogiškais tradicinei betoninei dangai su mažesnėmis statybos ir priežiūros sąnaudomis.  

 

Jungtinėse Valstijose valcuoto betono dangos buvo naudojamos nuo praėjusio amžiaus trečiojo dešimtmečio. Valcuoto betono technologija daugiausia naudojama tiesiant oro uostus, vietinius ir pramoninius kelius bei sandėliavimo aikšteles. Šio tipo betono receptus, klojimo ir tankinimo technologijas, projektavimo ir tyrimo metodus sukūrė ir tobulino su betono mišinio gamyba ir klojimu susijusios įmonės, mokslo institutai ir kariuomenė. Geroji šių dangų eksploatavimo patirtis Europoje ir ekonominis vykdymo patrauklumas prisidėjo prie šios technologijos įdiegimo į Lenkijos kelių įmonių pasiūlą. Reikšmingas impulsas valcuoto betono technologijos sklaidai yra modernios gamyklos, užtikrinančios reikiamų parametrų betono mišinio tiekimą bei specializuotos betono klojimo ir sutankinimo technikos išplatinimas tarp kelių rangovų, leidžiančių gauti tam reikiamus tankinimo ir stiprumo parametrus. betono tipas ir paviršiaus lygumas. Betoninės dangos įrengimo funkcinių reikalavimų ir sąnaudų optimizavimas parodė, kad valcuotas betonas yra patraukli alternatyva įprastam betonui, ypač vietinių kelių dangų, kuriose eismas mažas ir važiavimo greitis mažesnis nei 50 km/h, ir sandėliavimo dangos atveju. ir manevravimo aikštelės su didele mechanine apkrova, pvz., sąvartynai, konteinerių, perkrovimo ir technologinės aikštelės, pvz., sandėliavimo ir medienos apdirbimo aikštelės.

Mūsų stiprybė ir pranašumai įgyvendinant užduotis, susijusias su betoninių dangų ir kitų betoninių konstrukcijų įrengimu, yra:

 • aukštos kvalifikacijos specialistai, turintys didelę praktinę patirtį,
 • moderni įrangos bazė betono mišinio gamybos ir betonavimo stadijoje,
 • nuolatinė gaminamo betono mišinio ir sukietėjusių betonų kokybės kontrolė mūsų pačių laboratorijoje, aprūpintoje aukštos klasės betono bandymo įranga.

 

VALCUOTAS BETONAS YRA:

 • Patvarumas:
 • tinkamai pagaminto paviršiaus naudojimas apie 50 metų;
 • Saugumas:
 • betono paviršius lengvas, ant tokio paviršiaus įvyksta apie 30 % mažiau avarijų,
 • atsparumas provėžoms,
 • Ekonomika:
 • kelių tiesimo iš valcuoto betono sąnaudos yra iki 20% mažesnės nei kelių su bituminiu paviršiumi,
 • betonas gali būti tiekiamas iš betono gamyklų,
 • mažos kelių priežiūros išlaidos, skaičiuojamos per visą eksploatavimo laikotarpį,
 • Technologinis:
 • tiesiant kelius pagal valcuoto betono technologiją reikalingas standartinis asfalto ir ritinėlių klotuvas.

 

Valcuotų betoninių dangų pritaikymas

 1. Paviršiai, perkeliantys sunkius krovinius ribojant transporto priemonių greitį: su standartine versija iki 50 km/h, su aukštesniu paviršiaus lygumo standartu iki 90 km/h.
 2. Stovėjimo aikštelės ir manevravimo zonos (įskaitant MOP).
 3. Perkrovimo terminalai ir sandėliavimo aikštelės bei paskirstymo centrai.
 4. Didelės mechaninės apkrovos pramoniniai keliai ir aikštės.
 5. Vietiniai viešieji keliai (eismo intensyvumo kategorijos KR1 ir KR2).
 6. KR4-KR6 kelių techniniai, technologiniai ir priešgaisriniai keliai, automobilių stovėjimo vietos ir avarinės juostos.
 7. Miško keliai, pagalbiniai, gyvenamųjų namų ir dviračių takai.
 8. Dangos sluoksnis su didesniu projektiniu eismo greičiu:
  • viršutinis paviršiaus sluoksnis (varomasis sluoksnis) po papildomo tekstūravimo,
  • apatinis grindinio sluoksnis,
  • pobazinis sluoksnis.

 

Valcuoto betono technologija – privalumai

 1. Mažesnės įgyvendinimo išlaidos.. 1m2 betoninio kelio įrengimo kaina dabar gali būti iki 20% mažesnė nei asfalto technologija (priklausomai nuo vietos sąlygų).
 2. Mažos priežiūros išlaidos dėl didesnio patvarumo. Numatomas tarnavimo laikas yra mažiausiai 30 metų.
 3. Trumpesnis vykdymo laikas.Valcuoto betono technologijos kelias realizuojamas labai greitai. Vidutinis statybos pajėgumas yra 60 - 120 m/val. Keleivinių transporto priemonių ir autobusų eismo apkrovos eksploatacinis efektyvumas gaunamas po 24 - 48 val.
 4. Lengva pagaminti.. Nereikia naudoti specializuotos įrangos. Kelio tiesimas iš valcuoto betono atliekamas naudojant įrangą, skirtą tradicinių bituminių dangų statybai (trinkelės, volai) ir tos pačios statybos komandos.
 5. Padidintas saugumas.Valcuoto betono danga pasižymi dideliu patvarumu, galimybe perkelti didelius krovinius be provėžų reiškinio. Tai prisideda prie eismo saugumo. Kelyje su betonine danga įvyksta apie 30 % mažiau avarijų nei asfaltuotuose keliuose.
 6. Šviesesnis paviršius.Šviesi valcuoto betono dangos spalva sumažina parkavimo ir sandėliavimo zonų apšvietimo poreikį bituminės dangos atžvilgiu.
 7. Atviros dangos struktūra,panaši į asfalto dangų, teigiamai veikia transporto priemonių eismo skleidžiamą triukšmą. Betoninis kelias yra gana tylus dėl porėtos paviršiaus struktūros.
 8. Mažiau betono susitraukimo ir aukšto paviršiaus sandarumo, todėl mažiau įtrūkimų.
 9. Atsparumas šalčiui. Tinkamai pagamintas valcuotas betonas pasižymi dideliu atsparumu šalčiui net ir be papildomo oro įtraukimo.

 

RCC valcuotas betonas

papildomos technologinės sąlygos

 1. Didesniam judėjimo greičiui gali tekti išgauti išilginį paviršiaus lygumą ir lygumą, papildomai tekstūruojant deimantiniais diskais arba išlyginant bituminiu sluoksniu.
 2. Planuojant betono mišinio kiekį ir savikainą, reikėtų atsižvelgti į mažesnį gamyklos produktyvumą dėl pusiau sausos arba sausos betono mišinio konsistencijos, daug mažesnį nei paprasto cementbetonio. Dėl to mišinio gamybai sunaudojamos didesnės energijos sąnaudos ir sumažėja jo gamybos greitis.
 3. Klojant dangą sluoksniais arba juostomis ar plokštėmis, vienas po kito einantys technologiniai sluoksniai ir gretimos dangos dalys turi būti įrengiamos ne ilgiau kaip per valandą. Tai sąlygoja jų tarpusavio sujungimo užtikrinimo reikalavimai.
 4. Reikėtų nepamiršti, kad dangos kraštai yra sunkiau tankinami ir dangos darymo būdas bei įranga turi būti pritaikyti prie šios būklės, pvz., plečiant tiesiamąją kelio juostą.
 5. Dėl mažo vandens kiekio valcuoto betono mišinyje betono mišinys ir įterptas betonas turi būti apsaugoti nuo vandens praradimo dėl išgaravimo transportuojant ir montuojant aukštoje temperatūroje.
 6. Valcuotas betono mišinys, pasižymintis mažu w/c santykiu (t.y. nedideliu kiekiu vandens, mišinio beveik sausos konsistencijos), reikia naudoti cheminius priedus, kurių dozavimas skiriasi nuo standartinių kiekių, naudojamų įprasto betono atveju. Dėl šios priežasties valcuoto betono mišiniui reikalingas didesnis ir griežtai kontroliuojamas cheminių priedų dozavimo lygis.

Betono mišinio gamybą ir įterpimą bei valcuoto ir įprasto betono stiprumo parametrų bandymus nuolat kontroliuoja KRUSZBET įmonės Betono laboratorija. Moderni laboratorinė įranga ir aukštos kvalifikacijos bei patyrę techniniai darbuotojai užtikrina gamyklinę betono mišinio ir sukietėjusio betono kokybės kontrolę.

Kviečiame bendradarbiauti:

UAB „KRUSZBET Lithuania“

Betono mazgo vadovas
Pawel Wojteczek
Bendrauti: anglų, rusų, lenkų kalbomis
+37060297897; +48513665821;
email: p.wojteczek@kruszbet.com.pl

UAB „KRUSZBET Lithuania“

Betono mazgo dispečerė-apskaitininkė
Ingrida Čėplienė
Bendrauti: letuvių kalba
+37064607101; +37061271102
email: kruszbet.litwa@gmail.com